חינוך

יום לימוד:
קואליציית עיקר יוזמת ומעודדת את לימוד בעיית סרבנות הגט והפתרונות השונים הקיימים לה במסגרת ההלכה, מתוך תקווה שהדבר יביא לחשיבה מחודשת ולעשייה. "עיקר" פונה לציבור הרחב וקוראת להם ללמוד וללמד את הנושא. הלימוד יכול להתקיים בבתי ספר, בתי מדרש, קהילות לומדות, מכינות קדם צבאיות, אוניברסיטאות ולמעשה בכל מסגרת חינוכית באשר היא.

קואליציית עיקר מזמינה אתכם להצטרף ליוזמה ולהקדיש במקום בו אתם לומדים ו/או מלמדים ו/או עובדים ופעילים, זמן ללימוד נושא זה ולשם כך הכינה עבורכם "סל מוצרים" ובו  חומרי לימוד, בהתאם לגיל (החל מכתה י"א) ובהתאם לרמת הידע כדי לאפשר לכם להעביר את הנושא בצורה אופטימאלית.

סל המוצרים:
  1. חוברת מקורות מקיפה של פתרונות לבעיית סרבנות הגט במסגרת ההלכה, כולל הסכמי קדם נישואין, ובה מערך שיעור לדוגמא. גרסה מקוונת של החוברת ניתן למצוא ב: http://www.icar.org.il/pdfs/hebrew-booklet.pdf
  2. ;סרטון קצר בו זוגות מספרים מדוע חתמו על הסכם קדם נישואין למניעת סרבנות גט
  3. מדריך לפעילות בנושא הסכמי קדם נישואין המשלב צפייה בסרטון הנ"ל;
  4. מדריך למרצה על בעיית העגונות וסרבנות הגט והסכמי קדם-נישואין למניעתם כולל רשימת מאמרים מומלצת;
  5. הזמנת הרצאת מומחה בנושא עגונות ומסורבות גט, בפתרונות האפשריים לבעיה, ובנושא הסכמי קדם נישואין;  
  6. מאגר חומרים מקוון
  7. אתר החינוך סנונית שנכתב בשותפות עם קואליציית עיקר. http://www.icar.org.il/pdfs/hebrew-booklet.pdf מעלה את בעיית העגונות ומסורבות הגט על סדר היום ומציג את הסיפורים, המצויים מאחורי התופעה. באתר זה יכולים מורים, תלמידים כמו גם הציבור הרחב לקרוא על ההתמודדות של נשים אלו, להבין את המסגרת החוקית וההלכתית, להכיר את הפתרונות המוצעים והמחלוקות לגביהם ולקיים דיון בנושא במסגרת פורום האתר.
תמכו בעיקר
פעילויות
נגישות